Uwaga na oszustów! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Uwaga na oszustów!

Data publikacji 30.11.2020

W regionie znowu odezwali się oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za policjantów rozpracowujących grupę fałszerzy dokumentów. Chcą w ten sposób wyłudzić wypłacenie dla nich gotówki lub dane osobowe, które mogą posłużyć do tzw. kradzieży tożsamości. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

Dzisiaj znów odezwali się oszuści. Przestępcy dzwonią do mieszkańców Bielska-Białej. W rozmowie telefonicznej mężczyzna przedstawia się fałszywym nazwiskiem - Andrzej Zieliński, podaje też zmyślony numer legitymacji. Następnie twierdzi, że rozpracowywuje grupę przestępczą fałszującą dokumenty i podrobiono dowód osobisty osoby, do której dzwonią. Przestępcy chcą w ten sposób wyłudzić gotówkę lub uzyskać dane osobowe, które mogą posłużyć do tzw. kradzieży tożsamości. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

Ostrzegamy Seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w dowolnym komisariacie.