Bezpieczeństwo pieszych

Jubileuszowe spotkanie mundurowych z dziećmi

Tradycją stały się coroczne spotkania mundurowych z wychowankami Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. Upłynęła już bowiem dekada od czasu pierwszej wizyty stróżów prawa w bielskiej placówce. Nie zabrakło serdecznych życzeń, symbolicznych „Stu lat” oraz smakowitego tortu. Dla mundurowych spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dzieci z Domu Dziecka w Bielsku-Białej miały dzień pełen wrażeń. Ich placówkę odwiedzili goście reprezentujący różne służby działające na terenie naszego miasta i powiatu – policjanci, strażnicy miejscy, strażacy i żołnierze. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. Minęło już bowiem 10 lat od czasu, kiedy mundurowi po raz pierwszy pojawili się w bielskiej placówce. Z tej okazji nie zabrakło serdecznych życzeń, podziękowań i symbolicznego tortu. Dzieci gromko odśpiewały mundurowym „Sto lat”.

Dla mundurowych spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Sierż.szt. Rafał Kuteń – dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej opowiadał o swojej pracy. Odpowiadał też na nurtujące dzieci pytania. Omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa, a także przypomniał o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz korzystaniu z rowerów na drogach publicznych. Zwrócił również uwagę na niezwykle ważną rolę, jaką podczas poruszania się - zwłaszcza poza terenem zabudowanym - odgrywają odblaski. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć sprzęt, jakiego policjanci używają w codziennej służbie.

Pluszowa maskotka straży miejskiej – piesek Klakson - uczyła dzieci jak reagować w sytuacji napotkania obcego, niebezpiecznego psa. Na koniec spotkania wszyscy podopieczni otrzymali elementy odblaskowe. Wizyta mundurowych sprawiła dzieciom wiele radości, o czym świadczyły uśmiech na ich promiennych twarzach.

Film Mundurowi dzieciom

Pobierz plik Mundurowi dzieciom (format mp4 - rozmiar 14.45 MB)