Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

„Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”

Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału w dniu bezpiecznego użytkownika dróg pod hasłem „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze”, który rozpocznie się w najbliższą sobotę (25.07) o 12.00 Mszą św. w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli przy bielskim szpitalu wojewódzkim, a następnie impreza przeniesie się na plac WORD-u w Bielsku-Białej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a wśród nich konkurs na najlepszego kierowcę Podbeskidzia.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W programie o godz. 12.00 Msza św. w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej przy szpitalu wojewódzkim. Po Mszy św. nastąpi przekazanie policjantom bielskiej drogówki specjalistycznego aparatu do pomiaru trzeźwości zakupionego z ofiar wiernych Podbeskidzia.

Około godz. 13.15 na placu przed pallotyńskim kościołem odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i przejazd do bielskiego WORD-u, gdzie przewidziano wiele atrakcji związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Dorośli będą mogli wziąć udział w konkursie teoretyczno-praktycznym na najlepszego kierowcę Podbeskidzia. Dla dzieci przewidziano konkursy na ścieżce rowerowej. Będzie można odczuć skutki zdarzeń drogowych w symulatorze zderzeń i dachowania. Wypróbować alkogogle symulujące ograniczenie postrzegania i reakcji po spożyciu alkoholu, czy pojeździć samochodem z trolejami symulującymi poślizg pojazdu. Z bliska można będzie obejrzeć sprzęt używany na co dzień przez policjantów, strażaków, ratowników służby maltańskiej oraz przyjrzeć się tresurze policyjnego psa.